Mire figyeljünk, ha „timeshare” vagy üdülőhasználati jogot kínálnak külföldön? - Ugyvedek-hu.com
  • Főoldal
  • Kérdések
  • Mire figyeljünk, ha „timeshare” vagy üdülőhasználati jogot kínálnak külföldön?

Mire figyeljünk, ha „timeshare” vagy üdülőhasználati jogot kínálnak külföldön?

Nincs válasz

Kérdés

0
0
0

09.01.2025

Sokan szenvedtek már „klubtagság” csapdáitól, rejtett költségekkel, nehezen lemondható szerződésekkel. Hogyan szabályozza ezt a törvény?

Odgovor na pitanje 12.01.2025
A válasz dátuma: 12.01.2025

Az üdülési jogokat a 2008/122/EK irányelv és magyar átültető jogszabályok részletesen szabályozzák. Különleges tájékoztatási kötelezettség, 14 napos elállási jog, és tilos előleget vagy fizetést kérni az elállási idő alatt. A szerződésnek tartalmaznia kell a pontos időszakot, az ingatlan jellemzőit, a fenntartási díjakat. Ha a cég ezt elmulasztja, a szerződés semmis lehet. Óvatosnak kell lenni, mivel néha agresszív eladási taktikát alkalmaznak turistákra.

Похожие вопросы

Milyen jogszabályi alapjai vannak a turizmusjognak Magyarországon?

Nincs válasz
21.11.2024
A turizmusjog egy összetett jogterület, mely többféle jogszabályból áll össze, ideértve az utazási szolgáltatások nyújtását, a vendéglátást, a közlekedési előírásokat és a fogyasztóvédelmet is. Sokan nem tudják, hogy a turizmussal kapcsolatos szerződéseket és jogvitákat nem egyetlen, önálló törvény rendezi, hanem többféle hatályos jogszabály kereszteződésében találjuk meg a vonatkozó előírásokat, például a Polgári Törvénykönyv, a kereskedelmi törvények, a rendeletek és EU-s irányelvek segítségével. Ezért érdemes áttekinteni a vonatkozó hazai és uniós szabályokat, ha bármilyen turisztikai szolgáltatásról esik szó.
Читать далее
0
0
0

Milyen különbségek vannak az utazásszervező és az utazásközvetítő vállalkozások jogi felelőssége között?

Nincs válasz
Az utazásszervező (tour operator) az, aki a turisztikai csomagokat összeállítja, szerződést köt az utasokkal, és felelős azok teljesítéséért. Az utazásközvetítő ezzel szemben általában csak közvetít szolgáltatásokat – például repülőjegyet, szállást foglal –, de nem feltétlenül ő a végső szolgáltató. A jogszabályok szerint eltérő kötelezettségeik és felelősségi köreik vannak, különösen, ha panasz vagy kártérítési igény merül fel az utas részéről.
Читать далее
0
0
0

Mi történik akkor, ha az utazásszervező csődbe megy vagy váratlanul megszűnik?

Nincs válasz
08.12.2024
Gyakran előfordul, hogy az utasok már befizették az előleget vagy a teljes díjat egy utazási irodának, majd váratlanul csőd következik be. Ilyenkor az utasok aggódnak, hogy eltűnt a pénzük, és mi lesz a lefoglalt úttal. A jogszabály előírja, hogy legyen megfelelő vagyoni biztosíték a szervezőnél, illetve a legtöbb esetben a különböző biztosítók is bevonhatók.
Читать далее
0
0
0
Összes megjelenítése