Hogyan alakul a felelősség, ha a vendég balesetet szenved egy idegenforgalmi program során? - Ugyvedek-hu.com
  • Főoldal
  • Kérdések
  • Hogyan alakul a felelősség, ha a vendég balesetet szenved egy idegenforgalmi program során?

Hogyan alakul a felelősség, ha a vendég balesetet szenved egy idegenforgalmi program során?

Nincs válasz

Kérdés

0
0
1

30.12.2024

Ha egy rafting túrán vagy kalandparkban sérül meg a turista, kit terhel a kártérítési felelősség? Mik a szervező, a helyszín üzemeltető, illetve az utas kötelességei?

Odgovor na pitanje 02.01.2025
A válasz dátuma: 02.01.2025

A szervező köteles biztonságos körülményeket és megfelelő tájékoztatást nyújtani, figyelmeztetni a kockázatokra, és a felszerelésnek is megfelelő minőségűnek kell lennie. A helyszín üzemeltetője felel a létesítmény műszaki és biztonsági állapotáért. Ha a baleset azért történt, mert a turista nem tartotta be az utasításokat, a szervezők felelőssége csökkenhet. Viszont ha a hiányos biztosítás, rossz felszerelés vagy elhanyagolt pálya volt az ok, a szervező illetve az üzemeltető köteles kártérítést fizetni.

Похожие вопросы

Milyen jogai vannak a fogyatékkal élő utasoknak repülés vagy egyéb közlekedés során?

Nincs válasz
20.11.2024
Az európai és hazai jogszabályok előírják, hogy a légitársaságok, vasúti szolgáltatók és egyéb közlekedési vállalkozások kötelesek segíteni a mozgásukban korlátozott, vagy egyéb fogyatékossággal élő embereket. Ez lehet speciális segítség a beszálláshoz, külön ülések, ingyenes segédeszköz-szállítás. De milyen esetekben kérhet a szolgáltató felárat, és mikor köteles ingyen teljesíteni a segítséget?
Читать далее
0
0
0

Mi minősül „utazási csomagnak” a hatályos magyar és uniós szabályozás alapján?

Nincs válasz
04.01.2025
Sokan hallották már a „utazási csomag” kifejezést, de nem mindig egyértelmű, hogy mikor beszélünk ilyen csomagról. A 2015/2302/EU irányelv és a vonatkozó hazai szabályok szerint az minősül utazási csomagnak, ha legalább két különböző típusú szolgáltatást – például szállást, közlekedést, egyéb turisztikai szolgáltatást – együttesen értékesítenek egyetlen díj ellenében, és az legalább 24 órás vagy éjszakai szállást is tartalmaz.
Читать далее
0
0
0

Milyen különbségek vannak az utazásszervező és az utazásközvetítő vállalkozások jogi felelőssége között?

Nincs válasz
06.01.2025
Az utazásszervező (tour operator) az, aki a turisztikai csomagokat összeállítja, szerződést köt az utasokkal, és felelős azok teljesítéséért. Az utazásközvetítő ezzel szemben általában csak közvetít szolgáltatásokat – például repülőjegyet, szállást foglal –, de nem feltétlenül ő a végső szolgáltató. A jogszabályok szerint eltérő kötelezettségeik és felelősségi köreik vannak, különösen, ha panasz vagy kártérítési igény merül fel az utas részéről.
Читать далее
0
0
0

Milyen jogszabályi alapjai vannak a turizmusjognak Magyarországon?

Nincs válasz
21.11.2024
A turizmusjog egy összetett jogterület, mely többféle jogszabályból áll össze, ideértve az utazási szolgáltatások nyújtását, a vendéglátást, a közlekedési előírásokat és a fogyasztóvédelmet is. Sokan nem tudják, hogy a turizmussal kapcsolatos szerződéseket és jogvitákat nem egyetlen, önálló törvény rendezi, hanem többféle hatályos jogszabály kereszteződésében találjuk meg a vonatkozó előírásokat, például a Polgári Törvénykönyv, a kereskedelmi törvények, a rendeletek és EU-s irányelvek segítségével. Ezért érdemes áttekinteni a vonatkozó hazai és uniós szabályokat, ha bármilyen turisztikai szolgáltatásról esik szó.
Читать далее
0
0
0
Összes megjelenítése