Mi minősül „vis major”-nak a turizmusjogban, és hogyan befolyásolja a szerződések teljesítését? - Ugyvedek-hu.com
  • Főoldal
  • Kérdések
  • Mi minősül „vis major”-nak a turizmusjogban, és hogyan befolyásolja a szerződések teljesítését?

Mi minősül „vis major”-nak a turizmusjogban, és hogyan befolyásolja a szerződések teljesítését?

Nincs válasz

Kérdés

0
0
0

04.11.2024

Gyakran halljuk, hogy természeti katasztrófák, háborús helyzet, járvány kapcsán az utazási irodák vagy a vendégek hivatkoznak „vis major”-ra, hogy mentesüljenek a szerződéses kötelezettségek alól. Mik a feltételek?

Odgovor na pitanje 08.11.2024
A válasz dátuma: 08.11.2024

A vis major olyan előre nem látható és elháríthatatlan eseményt jelent, mint például természeti katasztrófa (földrengés, cunami), váratlan járványhelyzet vagy fegyveres konfliktus, ami ellehetetleníti a szerződés teljesítését. Ilyenkor a felek mentesülhetnek a teljesítés alól, mert objektív okból nem tudják vállalásukat megtartani. A bírósági gyakorlat azonban szigorúan vizsgálja, hogy valóban vis major volt-e, és hogy nem lehetett-e máshogy megoldani az utat vagy a programot. Nem lehet önkényesen hivatkozni rá, ha a körülmény nem volt igazán elháríthatatlan.

Похожие вопросы

Milyen jogai vannak a fogyatékkal élő utasoknak repülés vagy egyéb közlekedés során?

Nincs válasz
20.11.2024
Az európai és hazai jogszabályok előírják, hogy a légitársaságok, vasúti szolgáltatók és egyéb közlekedési vállalkozások kötelesek segíteni a mozgásukban korlátozott, vagy egyéb fogyatékossággal élő embereket. Ez lehet speciális segítség a beszálláshoz, külön ülések, ingyenes segédeszköz-szállítás. De milyen esetekben kérhet a szolgáltató felárat, és mikor köteles ingyen teljesíteni a segítséget?
Читать далее
0
0
0

Mik a legfontosabb fogyasztóvédelmi szabályok a szállásfoglalás során?

Nincs válasz
02.01.2025
Sokan online foglalnak szállást, de nem biztos, hogy ismerik a jogaikat: milyen előlegeket lehet elkérni, milyen feltételekkel lehet ingyen lemondani, vagy hol lehet panaszt tenni? Fontos a szerződéskötés előtti tájékoztatás, a lemondási szabályok tisztázása, az árak átláthatósága. A hatályos jogszabályok – többek között a Polgári Törvénykönyv és a fogyasztóvédelmi törvény – biztosítanak garanciákat.
Читать далее
0
0
0
Összes megjelenítése