Hogyan érvényesíthető a fogyasztóvédelmi jog a határon átnyúló turisztikai szolgáltatások esetén, például ha egy külföldi hotelben történik probléma? - Ugyvedek-hu.com
  • Főoldal
  • Kérdések
  • Hogyan érvényesíthető a fogyasztóvédelmi jog a határon átnyúló turisztikai szolgáltatások esetén, például ha egy külföldi hotelben történik probléma?

Hogyan érvényesíthető a fogyasztóvédelmi jog a határon átnyúló turisztikai szolgáltatások esetén, például ha egy külföldi hotelben történik probléma?

Nincs válasz

Kérdés

0
0
0

12.11.2024

Hova lehet fordulni, ha a hotel nem reagál?

Odgovor na pitanje 13.11.2024
A válasz dátuma: 13.11.2024

Az Európai Unióban a lakóhely szerinti fogyasztóvédelmi hatóság vagy a békéltető testület is segíthet. Létezik az Európai Fogyasztói Központ hálózata (ECC-Net), mely ingyen segít a határon átnyúló panaszokban. Ha a hotel EU-s országban működik, a fogyasztó kezdeményezhet uniós alternatív vitarendezést. Amennyiben ez sem vezet eredményre, a fogyasztó perelheti a külföldi szolgáltatót a Róma I. és Brüsszel Ia rendeletek alapján, jellemzően akár a saját bíróságán. A legjobb persze előbb békés úton próbálkozni, vagy a panaszt a helyi idegenforgalmi hatóságnál bejelenteni.

Похожие вопросы

Milyen jogai vannak a fogyatékkal élő utasoknak repülés vagy egyéb közlekedés során?

Nincs válasz
20.11.2024
Az európai és hazai jogszabályok előírják, hogy a légitársaságok, vasúti szolgáltatók és egyéb közlekedési vállalkozások kötelesek segíteni a mozgásukban korlátozott, vagy egyéb fogyatékossággal élő embereket. Ez lehet speciális segítség a beszálláshoz, külön ülések, ingyenes segédeszköz-szállítás. De milyen esetekben kérhet a szolgáltató felárat, és mikor köteles ingyen teljesíteni a segítséget?
Читать далее
0
0
0

Milyen jogszabályi alapjai vannak a turizmusjognak Magyarországon?

Nincs válasz
21.11.2024
A turizmusjog egy összetett jogterület, mely többféle jogszabályból áll össze, ideértve az utazási szolgáltatások nyújtását, a vendéglátást, a közlekedési előírásokat és a fogyasztóvédelmet is. Sokan nem tudják, hogy a turizmussal kapcsolatos szerződéseket és jogvitákat nem egyetlen, önálló törvény rendezi, hanem többféle hatályos jogszabály kereszteződésében találjuk meg a vonatkozó előírásokat, például a Polgári Törvénykönyv, a kereskedelmi törvények, a rendeletek és EU-s irányelvek segítségével. Ezért érdemes áttekinteni a vonatkozó hazai és uniós szabályokat, ha bármilyen turisztikai szolgáltatásról esik szó.
Читать далее
0
0
0
Összes megjelenítése