Hogyan érvényesíthető a fogyasztóvédelmi jog a határon átnyúló turisztikai szolgáltatások esetén, például ha egy külföldi hotelben történik probléma? - Ugyvedek-hu.com
  • Főoldal
  • Kérdések
  • Hogyan érvényesíthető a fogyasztóvédelmi jog a határon átnyúló turisztikai szolgáltatások esetén, például ha egy külföldi hotelben történik probléma?

Hogyan érvényesíthető a fogyasztóvédelmi jog a határon átnyúló turisztikai szolgáltatások esetén, például ha egy külföldi hotelben történik probléma?

Nincs válasz

Kérdés

0
0
1

12.11.2024

Hova lehet fordulni, ha a hotel nem reagál?

Odgovor na pitanje 13.11.2024
A válasz dátuma: 13.11.2024

Az Európai Unióban a lakóhely szerinti fogyasztóvédelmi hatóság vagy a békéltető testület is segíthet. Létezik az Európai Fogyasztói Központ hálózata (ECC-Net), mely ingyen segít a határon átnyúló panaszokban. Ha a hotel EU-s országban működik, a fogyasztó kezdeményezhet uniós alternatív vitarendezést. Amennyiben ez sem vezet eredményre, a fogyasztó perelheti a külföldi szolgáltatót a Róma I. és Brüsszel Ia rendeletek alapján, jellemzően akár a saját bíróságán. A legjobb persze előbb békés úton próbálkozni, vagy a panaszt a helyi idegenforgalmi hatóságnál bejelenteni.

Hasonló kérdések

Milyen különbségek vannak az utazásszervező és az utazásközvetítő vállalkozások jogi felelőssége között?

Nincs válasz
06.01.2025
Az utazásszervező (tour operator) az, aki a turisztikai csomagokat összeállítja, szerződést köt az utasokkal, és felelős azok teljesítéséért. Az utazásközvetítő ezzel szemben általában csak közvetít szolgáltatásokat – például repülőjegyet, szállást foglal –, de nem feltétlenül ő a végső szolgáltató. A jogszabályok szerint eltérő kötelezettségeik és felelősségi köreik vannak, különösen, ha panasz vagy kártérítési igény merül fel az utas részéről.
Tovább olvasás
0
0
0

Mi minősül „utazási csomagnak” a hatályos magyar és uniós szabályozás alapján?

Nincs válasz
04.01.2025
Sokan hallották már a „utazási csomag” kifejezést, de nem mindig egyértelmű, hogy mikor beszélünk ilyen csomagról. A 2015/2302/EU irányelv és a vonatkozó hazai szabályok szerint az minősül utazási csomagnak, ha legalább két különböző típusú szolgáltatást – például szállást, közlekedést, egyéb turisztikai szolgáltatást – együttesen értékesítenek egyetlen díj ellenében, és az legalább 24 órás vagy éjszakai szállást is tartalmaz.
Tovább olvasás
0
0
1
Összes megjelenítése