Miért fontos a hatályosulást a szerződésben külön tárgyalni, pl. ‘Ez a szerződés a felek általi aláírással, de legkorábban 2023. július 1-jén lép hatályba’? - Ugyvedek-hu.com
  • Főoldal
  • Kérdések
  • Miért fontos a hatályosulást a szerződésben külön tárgyalni, pl. ‘Ez a szerződés a felek általi aláírással, de legkorábban 2023. július 1-jén lép hatályba’?

Miért fontos a hatályosulást a szerződésben külön tárgyalni, pl. ‘Ez a szerződés a felek általi aláírással, de legkorábban 2023. július 1-jén lép hatályba’?

Nincs válasz

Kérdés

0
0
0

05.01.2025

Mit jelent a hatályba lépés és a keletkezés különbsége?

Odgovor na pitanje 06.01.2025
A válasz dátuma: 06.01.2025

A szerződés keletkezése (létrejötte) akkor történik, amikor a felek megállapodnak a lényeges feltételekben és aláírják. A hatályba lépés azt jelenti, hogy a felek közti jogok és kötelezettségek ténylegesen ekkortól keletkeznek vagy válnak érvényesíthetővé. Néha a felek későbbi időpontot jelölnek meg hatályba lépésnek, így hiába írják alá korábban, a kötelezettségek csak a megadott napon indulnak. Például, ha nyár közepén akarnak valamit aktiválni, akkor a szerződés kifejezetten kimondhatja, hogy a hatály annyit csúszik. A keletkezés és a hatály tehát elválhat egymástól, ami hasznos a felek időzítésében.

Похожие вопросы

Miért fontos jogszabályi hivatkozásokat belefoglalni a szerződésbe?

Nincs válasz
06.12.2024
Sokszor találkozom olyan szerződésekkel, amelyek nem említenek semmilyen jogszabályt, mégsem tűnnek problematikusnak. Mégis, azt hallottam, hogy a szerződéskészítés során hasznos lehet utalni a vonatkozó törvényi előírásokra. Vajon miért és milyen módon célszerű ezeket megemlíteni a szövegben?
0
0
0
Összes megjelenítése