Miért fontos a hatályosulást a szerződésben külön tárgyalni, pl. ‘Ez a szerződés a felek általi aláírással, de legkorábban 2023. július 1-jén lép hatályba’? - Ugyvedek-hu.com
  • Főoldal
  • Kérdések
  • Miért fontos a hatályosulást a szerződésben külön tárgyalni, pl. ‘Ez a szerződés a felek általi aláírással, de legkorábban 2023. július 1-jén lép hatályba’?

Miért fontos a hatályosulást a szerződésben külön tárgyalni, pl. ‘Ez a szerződés a felek általi aláírással, de legkorábban 2023. július 1-jén lép hatályba’?

Nincs válasz

Kérdés

0
0
1

05.01.2025

Mit jelent a hatályba lépés és a keletkezés különbsége?

Odgovor na pitanje 06.01.2025
A válasz dátuma: 06.01.2025

A szerződés keletkezése (létrejötte) akkor történik, amikor a felek megállapodnak a lényeges feltételekben és aláírják. A hatályba lépés azt jelenti, hogy a felek közti jogok és kötelezettségek ténylegesen ekkortól keletkeznek vagy válnak érvényesíthetővé. Néha a felek későbbi időpontot jelölnek meg hatályba lépésnek, így hiába írják alá korábban, a kötelezettségek csak a megadott napon indulnak. Például, ha nyár közepén akarnak valamit aktiválni, akkor a szerződés kifejezetten kimondhatja, hogy a hatály annyit csúszik. A keletkezés és a hatály tehát elválhat egymástól, ami hasznos a felek időzítésében.

Hasonló kérdések

Hogyan érdemes elkezdeni egy szerződés kidolgozását?

Nincs válasz
20.12.2024
Gyakran felmerül a kérdés, hogy még mielőtt a szerződés írásos formába kerül, milyen előkészítő lépéseket tegyünk. Például szükséges-e vázlatot készíteni, jogszabályokat áttanulmányozni, vagy előzetes konzultációkat folytatni a másik féllel? Arra is kíváncsi vagyok, milyen módszerekkel lehet biztosítani, hogy minden releváns szempont bekerüljön a megállapodásba, és ne maradjon ki semmilyen lényeges rendelkezés.
Tovább olvasás
0
0
1
Összes megjelenítése