Sok autós tapasztalja, hogy ha kárt okoz, romlik a besorolása, nő a díja, ha nincs kár, kedvezményt kap. De pontosan hogyan épül fel a bonus-malus táblázat, és mikor változik a fokozat?
Odgovor na pitanje
05.01.2025
A válasz dátuma:
05.01.2025
A bonus-malus rendszer a KGFB-ben a biztosítási díj mértékét igazítja a vezető kármentes vagy kárt okozó vezetési előéletéhez. A bonus (B1-B10) fokozatok egyre nagyobb díjkedvezményt jelentenek, míg a malus (M1-M4) fokozatok felárai növelik a díjat. Minden naptári biztosítási év kármentesség egy fokozat előrelépés, károkozás pedig általában két fokozattal rontja a besorolást. A biztosító köteles a MABISZ adatbázis alapján nyilvántartani a szerződő bonus-malus osztályát. Ha biztosítót váltunk, az új szerződésbe is átvihető a bonus-malus, ami a díj kalkulációját befolyásolja.
Válassza ki az alábbi várost, hogy eljusson az ügyvédekhez ebben a témában.:
Sokan panaszkodnak, hogy rengeteg iratot kell benyújtani (számlák, fotók, rendőrségi jegyzőkönyv). Meddig mehet el a biztosító ezekben a követelésekben?
Sokakban keverednek e fogalmak: balesetbiztosítás, betegségbiztosítás, egészségbiztosítás. Melyik mire nyújt fedezetet, és mit jelent pontosan a baleseti eredet?
Ha egy szerződő nem védi megfelelően a vagyont, pl. nyitva hagyja a háza ajtaját, vagy nem zárja le a biciklit, akkor a biztosító hivatkozhat arra, hogy a károkat maga a szerződő felelőtlensége okozta?
Ha a tulajdonos saját maga okozott szándékosan tüzet, vagy felbérelt valakit, hogy gyújtsa fel a vagyont, a biztosító természetesen nem fizet. De mi a helyzet, ha ismeretlen tettes volt, nem a biztosított?